WIZYTACJA KANONICZNA
Dodane przez Grzegorz Blawat dnia June 18 2019 13:00:32

WIZYTACJA KANONICZNA

Każda parafia co 5 lat przeżywa Wizytację Kanoniczną. Biskup przybywa do parafii, aby zapoznać się z całością działań duszpasterskich. Stara się także poznać jej kondycję materialną. Sprawdza również, jak zostały wypełnione wnioski i zalecenia powizytacyjne.

Dnia 11 czerwca 2019r. odbyła się wizytacja kanoniczna w Parafii Karsin. Wizytację przeprowadził ks. bp. Arkadiusz Okroj, nowy biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.

Wizytacja rozpoczęła się od spotkania z pracownikami Urzędu Gminy w Karsinie. Następnie, ks. biskup udał się do miejscowej szkoły. Uczniowie, specjalnie na tę okazję, przygotowali montaż słowno–muzyczny pt. „Życie cudem jest”. Po apelu odbyło się spotkanie przy kawie z nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi szkoły.
Kolejnym punktem dnia było spotkanie z członkami rady parafialnej.

Zwieńczeniem i najważniejszym elementem wizytacji było udzielenie kolejnej grupie naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. O godz. 17.00 odbyła się uroczysta Msza Świętej podczas której sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęła grupa 56 dziewcząt i chłopców. W przemówieniu na zakończenie wizytacji ks. biskup docenił wszystko to, co robimy w naszej parafii. Ujął nas wszystkich swoją serdecznością i pogodą ducha. Mamy nadzieję, że ta wizyta pozostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

opr. Krzysztof Datta