Strona GłównaOctober 23 2019 19:42:25
pw. Matki Boskiej Różańcowej

Karsin 83-440
ul. Długa 192
tel. 661 503 900 Nr konta bankowego: BS Czersk o/Karsin 98 8147 0002 2600 0866 2000 0010

czynne:

dni powszednie
po Mszach św.

BISKUP ARKADIUSZ OKROJ W SZKOLE

Tuż przed końcem roku szkolnego przeżyliśmy w naszej szkole wizytę szczególnego gościa. We wtorek, 11 czerwca, gościł u nas nowy biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej ks. Arkadiusz Okroj.

W ramach wizytacji naszej parafii oraz udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży klas VII i VIII ksiądz biskup znalazł czas, by obejrzeć montaż słowno–muzyczny pt. „Życie cudem jest”. Montaż ten zaprezentowali uczniowie klasy IIIb gim., a o stronę muzyczną zadbali uczniowie z kl. IV - VIII.

Rozważając słowa św. Jana Pawła II oraz wsłuchując się w poezję ks. Twardowskiego, W. Szymborskiej, L. Staffa, P. Brosmana oraz słowa pieśni, staraliśmy się odkryć na nowo piękno i niezwykłość ludzkiego życia i nieskończoną miłość Boga.

Ks. Biskup na zakończenie spotkania przypomniał za św. Matką Teresą z Kalkuty, że każdy z nas ma być ołówkiem w ręku Boga. Zgodnie z czterema zasadami ołówka mamy po pierwsze pamiętać iż najważniejsze jest nasze wnętrze, po drugie powinniśmy pozwolić Panu Bogu prowadzić się przez życie i chociaż nie raz może to życie nas złamie, to po trzecie: ufajmy Bożej opatrzności. No i czwarta zasada pozostawmy po sobie wartościowy ślad – niech nasze życie przyniesie dobre owoce.

Ks. Biskup docenił nasz program oraz ujął nas wszystkich swoją serdecznością i pogodą ducha. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy mogli zobaczyć i posłuchać ks. Biskupa nie z wysokości ambony, ale stojącego pośród nas. Po spotkaniu z uczniami ks. Biskup zwiedził naszą szkołę oraz wypił kawę z pracownikami szkoły. Było to również bardzo serdeczne spotkanie.

Mamy nadzieję, że ta wizyta pozostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

Montaż słowno – muzyczny został przygotowany pod kierunkiem katechetów, a o słodki poczęstunek zadbały panie z naszej kuchni.

opr. Maria Oller