Strona GłównaOctober 23 2019 21:04:37
Nawigacja
Strona Główna
Duszpasterze
Ministranci
Żywy Różaniec
Grupa Ojca Pio
Historia parafii
Galeria zdjęć
Ciekawe strony
Szukaj
Sakramenty Św.
Rady parafialne
Boże Ciało
Radio Głos
Kontakt
Parafia
Rzymsko-Katolicka
pw. Matki Boskiej Różańcowej


Karsin 83-440
ul. Długa 192
tel. 661 503 900 Nr konta bankowego: BS Czersk o/Karsin 98 8147 0002 2600 0866 2000 0010

Biuro parafialne
czynne:

dni powszednie
po Mszach św.

Witamy

Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej

Maryjo Dziewico, pomóż mi tak
ukochać modlitwę różańcową,
bym jej nigdy nie zaniedbał(a),
by się stała moją codzienną potrzebą.
Niech ta ewangeliczna modlitwa
stanie się coraz silniejszą więzią,
łączącą mnie z Jezusem i z Tobą,
hołdem dziecięcej pobożności i miłości,
umocnieniem i zachętą do radosnego
i sumiennego wypełniania obowiązków
w naśladowaniu Ciebie i Twego Syna [...].
Ogłoszenia - 20.10.2019r.

Niedziela XXIX zwykła – 20.10.2019r.

Niedziela Misyjna


1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W najbliższych dniach modlić się będziemy w intencji misji katolickich na całym świecie, a zwłaszcza za polskich misjonarzy. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele misyjne. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00, podczas którego będziemy się modlić w intencji misji katolickich. Po nabożeństwie będzie spotkanie z uczniami kl. VI i VII.
Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych również w dni powszednie. W kościele Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.00. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj przypada 80-ta rocznica pomordowania Kapłanów Pelplińskich na początku 2-giej wojny światowej.

2. W środę nabożeństwo różańcowe połączymy z Nowenną do MBNP i modlić się będziemy w intencji Kościoła misyjnego.

3. W czwartek na godz. 20-tą zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do skarbonek na Fundusz Papieski zebrano: 1.510,- zł. Te ofiary zostały przekazane na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa są do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok.

6. W biurze parafialnym w dni powszednie bezpośrednio po Mszach św. można zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. Są jeszcze intencje wolne w tym roku. Można też zapisywać „wypominki roczne” za swoich bliskich zmarłych.

7. W przedsionku kościoła można nabyć najnowszy numer czasopisma „Pielgrzym”.PROCESJA BOŻEGO CIAŁA

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA


20 czerwca, przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej ulicą Długą, ul. Świerkową, ul. Ogrodową, ul. Strażacką oraz ul. Długą do kościoła.

W tym roku ołtarze zlokalizowano następująco:

1. skrzyżowanie ul Świerkowej i ul. Ogrodowej przy posesji pp. Cierzan.
2. na ul. Ogrodowej - koło domu pp. Wargockich;
3. na ul. Strażackiej - na placu przed Domem Kultury;
4. na ul. Długiej - koło domu pp. Golonków


BISKUP ARKADIUSZ OKROJ W SZKOLE

BISKUP ARKADIUSZ OKROJ W SZKOLE


Tuż przed końcem roku szkolnego przeżyliśmy w naszej szkole wizytę szczególnego gościa. We wtorek, 11 czerwca, gościł u nas nowy biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej ks. Arkadiusz Okroj.

W ramach wizytacji naszej parafii oraz udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży klas VII i VIII ksiądz biskup znalazł czas, by obejrzeć montaż słowno–muzyczny pt. „Życie cudem jest”. Montaż ten zaprezentowali uczniowie klasy IIIb gim., a o stronę muzyczną zadbali uczniowie z kl. IV - VIII.

Rozważając słowa św. Jana Pawła II oraz wsłuchując się w poezję ks. Twardowskiego, W. Szymborskiej, L. Staffa, P. Brosmana oraz słowa pieśni, staraliśmy się odkryć na nowo piękno i niezwykłość ludzkiego życia i nieskończoną miłość Boga.

Ks. Biskup na zakończenie spotkania przypomniał za św. Matką Teresą z Kalkuty, że każdy z nas ma być ołówkiem w ręku Boga. Zgodnie z czterema zasadami ołówka mamy po pierwsze pamiętać iż najważniejsze jest nasze wnętrze, po drugie powinniśmy pozwolić Panu Bogu prowadzić się przez życie i chociaż nie raz może to życie nas złamie, to po trzecie: ufajmy Bożej opatrzności. No i czwarta zasada pozostawmy po sobie wartościowy ślad – niech nasze życie przyniesie dobre owoce.

Ks. Biskup docenił nasz program oraz ujął nas wszystkich swoją serdecznością i pogodą ducha. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy mogli zobaczyć i posłuchać ks. Biskupa nie z wysokości ambony, ale stojącego pośród nas. Po spotkaniu z uczniami ks. Biskup zwiedził naszą szkołę oraz wypił kawę z pracownikami szkoły. Było to również bardzo serdeczne spotkanie.

Mamy nadzieję, że ta wizyta pozostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

Montaż słowno – muzyczny został przygotowany pod kierunkiem katechetów, a o słodki poczęstunek zadbały panie z naszej kuchni.

opr. Maria Oller
WIZYTACJA KANONICZNA

WIZYTACJA KANONICZNA

Każda parafia co 5 lat przeżywa Wizytację Kanoniczną. Biskup przybywa do parafii, aby zapoznać się z całością działań duszpasterskich. Stara się także poznać jej kondycję materialną. Sprawdza również, jak zostały wypełnione wnioski i zalecenia powizytacyjne.

Dnia 11 czerwca 2019r. odbyła się wizytacja kanoniczna w Parafii Karsin. Wizytację przeprowadził ks. bp. Arkadiusz Okroj, nowy biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.

Wizytacja rozpoczęła się od spotkania z pracownikami Urzędu Gminy w Karsinie. Następnie, ks. biskup udał się do miejscowej szkoły. Uczniowie, specjalnie na tę okazję, przygotowali montaż słowno–muzyczny pt. „Życie cudem jest”. Po apelu odbyło się spotkanie przy kawie z nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi szkoły.
Kolejnym punktem dnia było spotkanie z członkami rady parafialnej.

Zwieńczeniem i najważniejszym elementem wizytacji było udzielenie kolejnej grupie naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. O godz. 17.00 odbyła się uroczysta Msza Świętej podczas której sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęła grupa 56 dziewcząt i chłopców. W przemówieniu na zakończenie wizytacji ks. biskup docenił wszystko to, co robimy w naszej parafii. Ujął nas wszystkich swoją serdecznością i pogodą ducha. Mamy nadzieję, że ta wizyta pozostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

opr. Krzysztof Datta
Misje Święte 2018

MISJE ŚWIĘTE


W dniach 30 września - 7 października 2018 r. przeżywaliśmy w naszej parafii misje święte. Pod przewodnictwem duchowym ojców Franciszkanów: ojca Joe i ojca Antoniego, odnawialiśmy i umacnialiśmy naszą wiarę.

Każdy dzień niósł ze sobą coś szczególnego, był to czas, w którym cała Parafia mogła na nowo odkrywać Bożą miłość, czas słuchania nauk misyjnych, odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i małżeńskich, czas spowiedzi misyjnej, adorowania relikwii Krzyża Świętego, przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz pamięci o Zmarłych. Ojcowie zawierzyli naszą parafię Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Misje Święte zakończyły się w dniu Odpustu Parafialnego, poświęceniem krzyży oraz specjalnym Błogosławieństwem wiernych połączonych z odpustem zupełnym. Trwałą pamiątką odbytych Misji Świętych było poświęcenie Krzyża Misyjnego oraz tabliczki misyjnej. Zarówno ksiądz proboszcz jak i parafianie wyrazili swą ogromną wdzięczność Ojcom Misjonarzom za głoszone z Mocą Słowo Boże i tak piękne świadectwo wiary.

opr. Beata Biegniewska

Słowo Boże
Słowo Boże na dziś
Rozważania do czytań
Brewiarz na dziś
Cytat na dziś
Katolik.pl
Porządek nabożeństw
Niedziele i święta:
18.00 (17.00 zimą) w sobotę Msza św. z niedzieli 8:00; 10:00; 11:30;

I. czwartek miesiąca:
Msza św. Grupy Ojca Pio

W każdy czwartek od godz. 20.00 do 21.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do Spowiedzi św.) W 1-sze czwartki - Adoracja po Mszy św. wieczornej Dni powszednie:
7:00; 18:00 (latem)
7:00; 17:00 (zimą)

Spowiedź św.
I piątek miesiąca:
15:00 - 16:00
W dni powszednie
przed Mszą św.
Spowiedź chorych
I piątek miesiąca
przed południem

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa przed Mszą św. wieczorną

Chrzest
II niedziela miesiąca

Nabożeństwo Różańcowe
W październiku 17:00 a następnie Msza św.
w niedzielę 16:00
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © Parafia Karsin 2011
480275 Unikalnych wizyt

Powered by v6.00.303 © 2003-2005 |  Luna-Tech by: