Strona GłównaJuly 22 2017 16:41:07
Nawigacja
Strona Główna
Duszpasterze
Ministranci
Żywy Różaniec
Grupa Ojca Pio
Historia parafii
Galeria zdjęć
Ciekawe strony
Szukaj
Sakramenty Św.
Rady parafialne
Radio Głos
Kontakt
Parafia
Rzymsko-Katolicka
pw. Matki Boskiej Różańcowej


Karsin 83-440
ul. Długa 192
tel. 661 503 900 Nr konta bankowego: BS Czersk o/Karsin 98 8147 0002 2600 0866 2000 0010

Biuro parafialne
czynne:

dni powszednie
po Mszach św.

Witamy

Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej

Maryjo Dziewico, pomóż mi tak
ukochać modlitwę różańcową,
bym jej nigdy nie zaniedbał(a),
by się stała moją codzienną potrzebą.
Niech ta ewangeliczna modlitwa
stanie się coraz silniejszą więzią,
łączącą mnie z Jezusem i z Tobą,
hołdem dziecięcej pobożności i miłości,
umocnieniem i zachętą do radosnego
i sumiennego wypełniania obowiązków
w naśladowaniu Ciebie i Twego Syna [...].
Ogłoszenia - 16.07.2017r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela XV zwykła – 16.07.2017r.


1. Dzisiaj parafia w Brusach przeżywa swój odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej.

2. W środę podczas Nowenny do MBNP przed Mszą św. wieczorną modlić się będziemy w intencji małżeństw i rodzin katolickich a także w intencjach własnych.

3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień św. Krzysztofa, pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. W całej Polsce przed kościołami będą zbierane do skarbonek ofiary dla polskich misjonarzy w akcji: 1 gr za 1 km jazdy, jako podziękowanie za szczęśliwe podróże.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30, będą poświęcone wszystkie pojazdy, które proszę ustawić na parkingach w pobliżu kościoła.

4. W przedsionku kościoła można nabyć najnowszy numer czasopisma „Pielgrzym”.

5. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: + Lecha Łyczykowskiego z Karsina. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.
Ogłoszenia - 9.07.2017r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela XIV zwykła – 9.07.2017r.


1. Dzisiaj, w 2-gą niedzielę miesiąca, kolekta przeznaczona jest inwestycje parafialne. Za wszystkie ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać.

2. We wtorek, 11-go lipca, w liturgii czcić będziemy św. Benedykta, Opata z Monte Cassino, Patrona Europy.

3. W czwartek, 13-go lipca, przypada kolejny Dzień Fatimski. Zapraszam Mszę św. i nabożeństwo różańcowe ku czci Matki Bożej Fatimskiej na godz. 18.00.


Ogłoszenia - 2.07.2017r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela XIII zwykła – 2.07.2017r.


1. W środę, przed Mszą św. wieczorną uczestniczyć będziemy w Nowennie do MBNP. Podczas Nowenny modlić się będziemy w intencji wszystkich chorych i cierpiących oraz w intencjach osobistych.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: a) I Czwartek lipca – po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz w intencjach Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. W czwartek przypada w Polsce patronalny dzień Apostolstwa Chorych. Wszystkich chorych i cierpiących prosimy, aby swoje cierpienia ofiarowali w intencji Kościoła powszechnego; b) I Piątek – od rana odwiedziny chorych. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 15.00. Msza św. dla dzieci młodzieży o godz. 16.30. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. Wotywna i nabożeństwo eucharystyczne do NSPJ.

3. Za tydzień, w 2-gą niedzielę miesiąca, kolekta przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

4. Rozpoczęło się 2-gie półrocze, proszę więc o uregulowanie opłat za ławki. Zapraszam do biura parafialnego w dni powszednie po Mszach św.

5. W przedsionku kościoła można nabyć najnowszy numer czasopisma „Pielgrzym” oraz „Mały Pielgrzym” dla dzieci.


Msza prymicyjna neoprezbiterów z Chojnic
W sobotę, 17. czerwca, gościliśmy w naszym kościele neoprezbiterów ks.ks. Szymona Chamiera Ciemińskiego oraz Tomasza Szmaglika, którzy odprawili Mszę św. o godz. 18.00.

Nowo wyświęceni księża pochodzą z Chojnic, a w czasie diakonatu odbywali u nas praktyki duszpasterskie w parafii oraz szkole.

Mszę św. koncelebrowaną odprawiono w intencji wszystkich tych, którzy są młodzi lub czują się młodo. Ksiądz Szymon Chamier Ciemiński swoją homilię poświęcił temu, że powinniśmy dziękować za to, co otrzymujemy. Pięknie rozwinął on Modlitwę Optymisty.

MODLITWA OPTYMISTY

Dziękuję za:

 • bałagan, który muszę posprzątać po imprezie, bo to oznacza, że mam przyjaciół,
 • podatki, które muszę zapłacić, ponieważ to oznacza, że jestem zatrudniony,
 • trawnik, który muszę skosić, okna, które trzeba umyć, bo to oznacza, że mam dom,
 • ubranie, które jest troszeczkę ciasne, ponieważ to oznacza, że mam co jeść,
 • cień, który patrzy, kiedy pracuję, bo to oznacza, że jestem na słońcu,
 • ciągłe narzekanie na rząd, ponieważ to oznacza, że mamy wolność słowa,
 • duży rachunek za ogrzewanie, bo to oznacza, że jest mi ciepło,
 • panią, która siedzi za mną w kościele i drażni swoim śpiewem, ponieważ to oznacza, że słyszę,
 • stosy rzeczy do prania i prasowania, bo to oznacza, że moi ukochani są blisko,
 • budzik, który odzywa się każdego ranka, ponieważ to oznacza, że żyję,
 • zmęczenie i obolałe mięśnie pod koniec dnia, bo to oznacza, że byłem aktywny.

Na zakończenie Mszy św. neoprezbiterzy otrzymali życzenia oraz kwiaty od przedstawicieli młodzieży, Rady Parafialnej, Róż Różańcowych oraz Rady Sołeckiej i udzielili wiernym prymicyjnego błogosławieństwa.

Procesja Bożego Ciała
Dziś 15 czerwca nasi parafianie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Modląc się i śpiewając wierni przeszli ulicą Długą - do czterech ołtarzy.

W tym roku zmieniono tradycyjną lokalizację ołtarzy, która była następująca:
1. ul. Długa nr 135 przy posesji p. Pietras,
2. ul. Długa nr 67 przy posesji pp. Zwara,
3. ul. Długa nr 94 przy posesji pp. Przytarskich,
4. ul. Długa nr 152 przy posesji pp. Hetmańskich

Trasa procesji oraz domy znajdujące się przy niej zostały pięknie udekorowane. Strażacy zabezpieczali porządek oraz nieśli baldachim. Obecna również była orkiestra, która uświetniła swoją grą całą uroczystość. Na trasie procesji małe dziewczynki prószyły kwiatki. W procesji Bożego Ciała brały także udział dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.


Zapowiedzi


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE


Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:Dawid Synak, kawaler, parafia Karsin
Karolina Baczyńska, panna, parafia Wiele

Grzegorz Studziński, kawaler, parafia Karsin
Magdalena Lorek, panna, parafia Karsin

Maciej Narloch, kawaler, parafia Karsin
Angelika Kleina, panna, parafia Czersk

Bogdan Libera, kawaler, parafia Karsin
Monika Lipska, panna, parafia KarsinUroczystość Bożego Ciała 2016

26 maja nasi parafianie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Wierni modląc się i śpiewając przeszli ulicami do czterech ołtarzy. W tym roku częściowo zmieniła się ich lokalizacja. Pierwszy – przy figurze św. Jana. Drugi, w nowym miejscu - przy domu pp. Cierzan na ul. Ogrodowej. Trzeci również po raz pierwszy - przy domu p. Pietras (dzieło naszych strażaków ochotników). Czwarty - przy domu pp. Hetmańskich.

Na mszy poprzedzającej procesję okolicznościowe kazanie wygłosił ks. proboszcz Dominik Szulwic. W uroczystości wzięli także udział księża emeryci: Jerzy Wałdoch oraz Franciszek Stosik.
Papież Franciszek

Papież Franciszek

Argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, który od 13 marca jest 266. biskupem Rzymu, ma 76 lat i przez ostatnie 16 lat był metropolitą swego rodzinnego miasta - Buenos Aires. Do 2011 przed dwie trzyletnie kadencje był przewodniczącym episkopatu swego kraju. Jest pierwszym Argentyńczykiem i w ogóle mieszkańcem Ameryki, a także pierwszym jezuitą, który został wybrany na najwyższy urząd w Kościele katolickim. Również jako pierwszy przybrał imię Franciszek

Jest człowiekiem bardzo skromnym. Do pracy jeździł autobusem, mieszkał w skromnym mieszkaniu i podobno sam sobie gotował. W czasie wolnym odwiedzał ubogich. Jest też autorem książek na temat duchowości.

Obecny papież urodził się 17 grudnia 1936 w Buenos Aires jako jedno z pięciorga dzieci w rodzinie włoskiego imigranta - pracownika kolei. Z wykształcenia jest technikiem chemikiem. 11 marca 1958 wstąpił do Towarzystwa Jezusowego - nowicjat odbywał w Chile, gdzie kształcił się w zakresie przedmiotów humanistycznych, a następnie w Kolegium św. Józefa w podstołecznym San Miguel, gdzie uzyskał licencjat z filozofii. Studiował następnie literaturę i psychologię w Kolegium Maryi Niepokalanej w Santa Fe i w Kolegium Zbawiciela w Buenos Aires.

13 grudnia 1969 przyjął święcenia kapłańskie, po czym kontynuował studia w Hiszpanii i tam 22 kwietnia 1973 złożył śluby wieczyste w swym zakonie. Po powrocie do kraju był m.in. mistrzem nowicjatu, wykładowcą na wydziale teologicznym w swym dawnym kolegium w San Miguel, a w latach 1973-79 prowincjałem jezuitów w Argentynie. W tym czasie wyjeżdżał również kilkakrotnie na dłuższe lub krótsze pobyty do Niemiec. W latach 1980-86 był rektorem w San Miguel.

20 maja 1992 Jan Paweł II mianował 55-letniego wówczas jezuitę biskupem pomocniczym archidiecezji Buenos Aires; sakrę nowy hierarcha przyjął 27 czerwca tegoż roku z rąk ówczesnego arcybiskupa stolicy kard. Antonio Quarracino. Jego zawołaniem biskupim są słowa "Miserando atque eligendo". 3 czerwca 1997 Ojciec Święty powołał hierarchę na arcybiskupa koadiutora z prawem następstwa, a w niecały rok później – 28 lutego 1998 mianował go arcybiskupem metropolitą jego rodzinnego miasta. 30 listopada tegoż roku papież mianował go jednocześnie ordynariuszem dla wiernych obrządków wschodnich w Argentynie, niemających własnego biskupa.

Na konsystorzu 21 lutego 2001 papież włączył go w skład Kolegium Kardynalskiego, przyznając mu jako kościół tytularny w Rzymie świątynię pw. św. Roberta Bellarmina. Jako biskup i kardynał hierarcha uczestniczył w wielu ważnych wydarzeniach kościelnych z Synodami Biskupów na czele. W latach 2005-11 przez dwie 3-letnie kadencje był przewodniczącym Argentyńskiej Konferencji Biskupiej.

W dniach 18-19 kwietnia 2005 wziął udział w konklawe, które wybrało Benedykta XVI, obecnie zaś w wyniku konklawe w dniach 12-13 bm. zastąpił go na urzędzie biskupa Rzymu.
Słowo Boże
Słowo Boże na dziś
Rozważania do czytań
Brewiarz na dziś
Cytat na dziś
Katolik.pl
Porządek nabożeństw
Niedziele i święta:
18.00 (17.00 zimą) w sobotę Msza św. z niedzieli 8:00; 10:00; 11:30;

I. czwartek miesiąca:
Msza św. Grupy Ojca Pio

Dni powszednie:
7:00; 18:00 (latem)
7:00; 17:00 (zimą)

Spowiedź św.
I piątek miesiąca:
15:00 - 16:00
W dni powszednie
przed Mszą św.
Spowiedź chorych
I piątek miesiąca
przed południem

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa przed Mszą św. wieczorną

Chrzest
II niedziela miesiąca

Nabożeństwo Różańcowe
W październiku 17:00 a następnie Msza św.
w niedzielę 16:00
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © Parafia Karsin 2011
328375 Unikalnych wizyt

Powered by v6.00.303 © 2003-2005 |  Luna-Tech by: