Strona GłównaJune 20 2019 01:57:02
Nawigacja
Strona Główna
Duszpasterze
Ministranci
Żywy Różaniec
Grupa Ojca Pio
Historia parafii
Galeria zdjęć
Ciekawe strony
Szukaj
Sakramenty Św.
Rady parafialne
Radio Głos
Kontakt
Parafia
Rzymsko-Katolicka
pw. Matki Boskiej Różańcowej


Karsin 83-440
ul. Długa 192
tel. 661 503 900 Nr konta bankowego: BS Czersk o/Karsin 98 8147 0002 2600 0866 2000 0010

Biuro parafialne
czynne:

dni powszednie
po Mszach św.

Witamy

Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej

Maryjo Dziewico, pomóż mi tak
ukochać modlitwę różańcową,
bym jej nigdy nie zaniedbał(a),
by się stała moją codzienną potrzebą.
Niech ta ewangeliczna modlitwa
stanie się coraz silniejszą więzią,
łączącą mnie z Jezusem i z Tobą,
hołdem dziecięcej pobożności i miłości,
umocnieniem i zachętą do radosnego
i sumiennego wypełniania obowiązków
w naśladowaniu Ciebie i Twego Syna [...].
WIZYTACJA KANONICZNA

WIZYTACJA KANONICZNA

Każda parafia co 5 lat przeżywa Wizytację Kanoniczną. Biskup przybywa do parafii, aby zapoznać się z całością działań duszpasterskich. Stara się także poznać jej kondycję materialną. Sprawdza również, jak zostały wypełnione wnioski i zalecenia powizytacyjne.

Dnia 11 czerwca 2019r. odbyła się wizytacja kanoniczna w Parafii Karsin. Wizytację przeprowadził ks. bp. Arkadiusz Okroj, nowy biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.

Wizytacja rozpoczęła się od spotkania z pracownikami Urzędu Gminy w Karsinie. Następnie, ks. biskup udał się do miejscowej szkoły. Uczniowie, specjalnie na tę okazję, przygotowali montaż słowno–muzyczny pt. „Życie cudem jest”. Po apelu odbyło się spotkanie przy kawie z nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi szkoły.
Kolejnym punktem dnia było spotkanie z członkami rady parafialnej.

Zwieńczeniem i najważniejszym elementem wizytacji było udzielenie kolejnej grupie naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. O godz. 17.00 odbyła się uroczysta Msza Świętej podczas której sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęła grupa 56 dziewcząt i chłopców. W przemówieniu na zakończenie wizytacji ks. biskup docenił wszystko to, co robimy w naszej parafii. Ujął nas wszystkich swoją serdecznością i pogodą ducha. Mamy nadzieję, że ta wizyta pozostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

opr. Krzysztof Datta
Uroczystość Trójcy Świętej - 16.06.2019r.
Uroczystość Trójcy Najświętszej – 16.06.2019r.


1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Najświętszej kończy się czas Spowiedzi św. oraz Komunii św. wielkanocnej.

2. W ubiegły wtorek parafia nasza przeżywała wizytację kanoniczną Ks. Biskupa Arkadiusza Okroja oraz Uroczystość Bierzmowania.

Pragnę podziękować Księdzu Kanonikowi Franciszkowi za podjęcie się trudu proboszczowania w tych ostatnich dniach na skutek mojej słabej dyspozycji zdrowotnej i kilkudniowym pobytem w szpitalu. Wszystkich bardzo dziękuję za modlitwę w mojej intencji: Bóg zapłać.

3. W środę Nowennę do MBNP połączymy z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. wieczornej.4. W czwartek, 20-go czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.
Msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.00 i 10.30.

Po Mszy św. o godz. 10.30, wyruszymy w procesji eucharystycznej ulicą Długą, ul. Świerkową, ul. Ogrodową, ul. Strażacką i ul. Długą do kościoła.

Bardzo proszę o ustawienie 4-ch ołtarzy przy trasie procesji i udekorowanie trasy całej procesji, a także swoich domów. Do tej pory zgłoszono trzy miejsca, gdzie staną w tym roku ołtarze: ul. Ogrodowa przy posesji nr 27, ul. Ogrodowa przy posesji nr 58, ul Długa przy posesji nr 161.

Proszę panów strażaków o zabezpieczenie porządku w czasie procesji oraz o posługę przy niesieniu baldachimu w Boże Ciało oraz w czasie całej Oktawy, podczas której uczestniczyć będziemy w procesjach eucharystycznych dookoła kościoła w dni powszednie po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

Na procesję Bożego Ciała zapraszam również orkiestrę, która uświetni swoją grą całą uroczystość. Zapraszam do udziału w procesji dziewczynki prószące kwiatki oraz ich starsze koleżanki, aby się nimi zaopiekowały oraz poprowadziły w czasie procesji. Dziewczynki, które chcą prószyć kwiatki, zapraszam jutro na próbę na godz. 17.00. Bardzo proszę, aby w procesji Bożego Ciała brały udział dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w strojach komunijnych. Te dzieci proszę również jutro na godz. 17.00.

Zapraszam do obsługi procesji: niesienie krzyża, chorągwi, baldachimu, różańca. Już dzisiaj proszę, aby godnie z modlitwą i śpiewem przeżyć ten czas, w którym uczcimy Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w 1-szy piątek lipca.

6. W przedsionku kościoła można nabyć najnowszy numer czasopisma „Pielgrzym”. W tym numerze można przeczytać m.in. artykuł zatytułowany "Misja specjalna: Ojcostwo". Jak być idealnym ojcem? To pytanie zadaje sobie chyba każdy zwłaszcza młody tata. "Naciągnięte" to z kolei artykuł który obnaża i pokazuje ciemną stronę przemysłu Beauty (biuti) oraz lansowany przez media kult wiecznie młodej i pięknej kobiety. "Nie wyparł się Jezusa" to wywiad z porwanym przez Al-Kaidę, torturowanym i przetrzymywanym przez islamskich terrorystów, chrześcijańskim biskupem. Są też inne ciekawe artykuły. Zachęcam do lektury.

7. Ulewy, które przechodziły ostatnio w naszym rejonie spowodowały szkody w domach niektórych parafian i budynkach gospodarczych. Dotknęło to także budynku plebani, zalane zostały piwnice a przede wszystkim toalety, gdzie woda miejscami przekraczała 1 m. Konieczny jest więc remont tych pomieszczeń. Z tego powodu toalety w najbliższym czasie będą nieczynne.

Misje Święte 2018

MISJE ŚWIĘTE


W dniach 30 września - 7 października 2018 r. przeżywaliśmy w naszej parafii misje święte. Pod przewodnictwem duchowym ojców Franciszkanów: ojca Joe i ojca Antoniego, odnawialiśmy i umacnialiśmy naszą wiarę.

Każdy dzień niósł ze sobą coś szczególnego, był to czas, w którym cała Parafia mogła na nowo odkrywać Bożą miłość, czas słuchania nauk misyjnych, odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i małżeńskich, czas spowiedzi misyjnej, adorowania relikwii Krzyża Świętego, przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz pamięci o Zmarłych. Ojcowie zawierzyli naszą parafię Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Misje Święte zakończyły się w dniu Odpustu Parafialnego, poświęceniem krzyży oraz specjalnym Błogosławieństwem wiernych połączonych z odpustem zupełnym. Trwałą pamiątką odbytych Misji Świętych było poświęcenie Krzyża Misyjnego oraz tabliczki misyjnej. Zarówno ksiądz proboszcz jak i parafianie wyrazili swą ogromną wdzięczność Ojcom Misjonarzom za głoszone z Mocą Słowo Boże i tak piękne świadectwo wiary.

opr. Beata Biegniewska

Procesja Bożego Ciała
31. maja, przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W czasie Mszy św. o godz. 10.30, poświęcono nowy baldachim ufundowany przez panie z róż różańcowych oraz dwóch róż męskich, a następnie wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej ulicą Długą, ul. Lipową, ul. Ogrodową, ul. Świerkową i ul. Długą do kościoła.

W tym roku ołtarze zlokalizowano następująco:

1. ul. Długa - koło domu p. Pietras przygotowywali strażacy;
2. ul. Długa - koło domu pp. Hetmańskich;
3. skrzyżowanie ul. Lipowej i ul. Ogrodowej - przygotowywali pp. Balowie, Kaszubowscy, Lipscy oraz Grajcarowie;
4. skrzyżowanie ul Świerkowej i ul. Ogrodowej przy posesji pp. Cierzan.W czasie procesji panowie strażacy zabezpieczali porządek, nieśli baldachim oraz polewali wodą drogę gruntową, aby tak mocno nie kurzyło. Małe dziewczynki pod opieką starszych koleżanek prószyły kwiatki. Dzieci które przystąpiły do I Komunii uczestniczyły w procesji w swoich w strojach komunijnych. W odświętnych strojach maszerowali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Całą procesję Bożego Ciała uświetniła orkiestra dęta z Osowa.
Słowo Boże
Słowo Boże na dziś
Rozważania do czytań
Brewiarz na dziś
Cytat na dziś
Katolik.pl
Porządek nabożeństw
Niedziele i święta:
18.00 (17.00 zimą) w sobotę Msza św. z niedzieli 8:00; 10:00; 11:30;

I. czwartek miesiąca:
Msza św. Grupy Ojca Pio

Dni powszednie:
7:00; 18:00 (latem)
7:00; 17:00 (zimą)

Spowiedź św.
I piątek miesiąca:
15:00 - 16:00
W dni powszednie
przed Mszą św.
Spowiedź chorych
I piątek miesiąca
przed południem

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa przed Mszą św. wieczorną

Chrzest
II niedziela miesiąca

Nabożeństwo Różańcowe
W październiku 17:00 a następnie Msza św.
w niedzielę 16:00
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © Parafia Karsin 2011
449652 Unikalnych wizyt

Powered by v6.00.303 © 2003-2005 |  Luna-Tech by: